Lacné dovolenky online?

lacne dovolenky online

Zháňate dovolenku cez internet? Dobrá voľba. Objednanie dovolenky online Vám ušetrí veľa času, ale môže Vám spôsobiť aj starosti. Čo by ste mali pred objednaním dovolenky cez internet vedieť sa dozviete na tejto stránke.

 

V prvom rade si treba uvedomiť, že predaj dovoleniek (či už v kamenných alebo online cestovných kanceláriách) je pomerne zložitý proces. Ale poďme na to pekne od podlahy…

Cestovná kancelária vs cestovná agentúra

 

Viete aký je medzi nimi rozdiel? Cestovná kancelária organizuje dovolenky, rezervuje miesta v dopravných prostriedkoch a zabezpečuje ubytovanie a zabezpečuje všetky veci okolo Vašej dovolenky . Cestovná kancelária predáva zájazdy, ktoré sama organizuje a musí byť poistená voči úpadku.

Cestovná agentúra predáva zájazdy cestovných kancelárii. Teda sama nič neorganizuje jednoducho „nakúpi“ zájazd u cestovnej kancelárie a predá ho Vám. V predaji zájazdov vystupuje ako sprostredkovateľ. Keďže zájazd neorganizuje, nemusí byť poistená voči krachu. Cestovná agentúra môže predávať zájazdy viacerých cestovných kancelárii, čo znamená že na jednom mieste nájdete širšiu ponuku dovoleniek. Táto skutočnosť Vám zjednoduší a zrýchli výber vašej dovolenky. Ako? To si vysvetlíme….

Objednávame zájazd

 

V momente, keď si objednáte dovolenku či už cez telefón alebo internetový formulár, pracovník cestovky preverí a na určitý čas rezervuje miesto či už v lietadle alebo autobuse, rovnako preverí a rezervuje vami vybrané ubytovanie a opäť iba na určitý čas. Táto rezervácia platí obvykle v deň objednávky. Následne Vás cestovka vyzve aby ste za zájazd zaplatili a zaslali im doklad o zaplatení (výpis z účtu). Tento stačí poslať cez e-mail. Ak doklad nepošlete alebo nezaplatíte, cestovka zruší Vašu rezerváciu zájazdu.

Keďže všetky objednávky sú nezáväzné má tento proces nedostatky a môžu nastať tieto prípady:

1. Ak si vyžiadate ponuky z viacerých stránok, môže sa stať, že v domnení, že rezervujete iný zájazd, si zarezervujete tú istú dovolenku 2 x. Toto platí pri objednaní cez rôzne cestovné agentúry, ktoré v konečnom dôsledku objednávajú zájazd u tej istej cestovky. Takto vzniká viac objednávok ako reálnych objednávateľov.

2. Vybraný zájazd, môže byť na stránke cestovky vypredaný, ale napriek tomu sa dá objednať. Je to preto, lebo ak niekto pred vami nezaplatí, uvoľnia sa miesta.

Vyberanie dovolenky na poslednú chvíľu je preto dosť stresujúce ako pre Vás tak aj pre cestovnú kanceláriu. Hlavne v letnej sezóne je čas, kedy je možne blokovať zájazd, rádovo iba v hodinách.

Z tohto pohľadu sú preto výhodnejšie first minute zájazdy, pretože máte na výber viac času, bohatší výber dovoleniek a zľavy sú podobné ako pri last minute dovolenkách.

Rovnako je výhodnejšie vyberať zájazdy u cestovnej agentúry, ktorá má zmluvy o predaji dovoleniek s čo najväčším počtom cestovných kancelárii. Na našich stránkach preto nájdete zájazdy od najväčšej cestovnej agentúry na Slovensku a v Čechách, ktŕa ponúka zájazdy od viac ako 300 cestovných kancelírii   – invia.sk.

Ako zaplatiť?

 

Pri objednávaní online máte v podstate iba jednu možnosť, ako uhradiť zájazd a to platbou prevodným príkazom cez internet banking. Ako potvrdenie o zaplatení stačí výpis z účtu resp. príkaz na úhradu.  Platba kartou nebýva štandardom, pretože za každú prijatú platbu musí odviesť cestovka poplatok prevádzkovateľovi online platieb.

Zhrnutie

 

Zhrňme si teda ako prebieha objednávanie dovolenky online:

1. Vyplňte a odošlite nezáväznú objednávku, formulár nájdete po rozkliknutí každého zájazdu. Ak si nie ste istý všetkými poplatkami, nevadí. Objednávka je nezáväzná.
2. Následne Vás telefonicky kontaktuje pracovník cestovky a prejde s vami všetky Vaše požiadavky.
3. Pracovník cestovky Vám zašle na mail ponuku na vami vybraný zájazd.
4. Po odsúhlasení ceny a podmienok Vám cestovná kancelária zašle e-mailom zmluvu o zájazde, kde budete mať uvedený aj dátum a čas, dokedy je zájazd pre Vás rezervovaný.
5. Následne za zájazd zaplatíte cez internetbanking a výpis z účtu + oskenovanú podpísanú zmluvu zašlete v stanovenom termíne a čase späť cestovke na e-mail.
6. Posledný krok, cestovka Vám zašle na e-mail pokyny k zájazdu a vyzve Vás aby ste prijatie pokynov potvrdili kliknutím na link v e-maili.